Blog

Zastosowanie LPG

 1. Jako paliwo do napędu samochodów.
  Miliony aut na świecie napędzanych jest za pomocą instalacji na gaz płynny. Wysoka liczba oktanowa, niższa emisja CO2, a przede wszystkim znacznie niższa cena od benzyny i oleju napędowego – to główne zalety paliwa gazowego. Również mnogość generacji i rodzajów instalacji gazowych umożliwia zastosowanie LPG praktycznie w każdym rodzaju silnika, również Diesla.
 2. Jako paliwo do napędu wózków widłowych itp.
  Paliwo dostarczane jest w butlach wymiennych co gwarantuje dużą mobilność i łatwość obsługi. Dostawa butli realizowana jest w miejscu pracy wózków, a napęd spalinowy z użyciem LPG umożliwia ciągłą pracę (brak konieczności ładowania), jak również niskie koszty eksploatacji.
 3. LPG w przemyśle.
  Mieszanka propan-butan znajduje zastosowanie także inne, szerokie zastosowanie w sektorze przemysłowym. Butle z gazem wykorzystuje się do różnych prac wymagających zasilania paliwem (np. palniki, ogrzewanie przenośne), a wykorzystując instalacje grzewcze z reduktorem stosuje się LPG także jaki paliwo grzewcze dla budynków gospodarczych, hal, magazynów itd.
 4. LPG w gospodarstwie domowym.
  Najpowszechniej stosowane są butle 11kg, które zasilają kuchnie gazowe. Rozwiązanie wciąż niezwykle popularne w lokalizacjach pozbawionych dostępu do sieci gazowej. Sporą popularnością cieszą się również przydomowe instalacje grzewcze, najczęściej tankowane czystym propanem. Warto również wspomnieć o wszechstronnym zastosowaniu butli gazowych o mniejszej pojemności (2-3 kg), jako wymienne paliwo do przenośnego sprzętu turystycznego.