Ogrzewanie

Gaz płynny (PROPAN) to doskonałe źródło energii dla domu, dla biura dla firmy.

dot

Dlaczego warto korzystać z gazu płynnego?

Komfortowy i bezobsługowy

Nowoczesne kotły umożliwiają bezproblemowe i bezobsługowe ogrzewanie – wystarczy ustawić oczekiwane parametry grzewcze. Zbiornik gazu wystarczy na kilka/kilkanaście miesięcy, w czasie których nie trzeba „dokładać do pieca” czy pilnować sterowników. Oszczędność miejsca – kotły gazowe są mniejsze od kotłów na olej opałowy i węgiel. Brak brudu i pyłu, związanego z przechowywaniem węgla w kotłowni. Wszechstronne użytkowanie – jedna instalacja gazowa zapewni ciepło w domu/w biurze, ciepłą wodę oraz możliwość gotowania po podłączeniu kuchenki gazowej. Instalacja wykonana i konserwowana przez doświadczony serwis jest w pełni bezpieczna.

Dostępny i ekonomiczny

Gaz płynny można dostarczyć praktycznie wszędzie tam, gdzie brak dostępu do gazu ziemnego z sieci. Jest to również dobre rozwiązanie tymczasowe, jeśli dostawca gazu ziemnego deklaruje możliwość przyłączenia do sieci w ciągu kilku lat – wystarczy w kotle gazowym wymienić dysze. Gaz płynny można stosować w domach jedno- i wielorodzinnych, w osiedlach domów, w rolnictwie (kurniki, suszarnie), w przemyśle (hale produkcyjne, urządzenia technologiczne). Ogrzewanie na gaz płynny nie jest drogie! jest atrakcyjne cenowo w porównaniu do paliw stałych ( węgiel, pelet czy ekogroszek) i zdecydowanie tańsze od ogrzewania elektrycznego lub oleju opałowego.

Czysty i ekologiczny

Stale rosnące zanieczyszczenie powietrza powoduje konieczność podejmowania działań proekologicznych na co dzień przez każdego z nas. Wybór metody ogrzewania domu jest jednym z najważniejszych sposobów na poprawę stanu powietrza, redukcję smogu, zmniejszenie emisji szkodliwych gazów.
Gaz płynny jest paliwem czystym i bezpiecznym dla środowiska – podczas spalania gazu płynnego wydzielają się znacznie mniejsze niż w przypadku innych paliw, ilości dwutlenku węgla, dwutlenku siarki, tlenków azotu, sadzy i popiołu. Gaz ogranicza też postęp efektu cieplarnianego – emisja dwutlenku węgla jest dwukrotnie mniejsza niż w przypadku paliw stałych.

Cysterny Tezet

Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą handlowym