Dostawy gazu

Jakość gazu to nasz priorytet!

Gaz do celów grzewczych

Powinien być tankowany wyłącznie czysty propan techniczny spełniający normę PN-82/C-96000. Tylko ten gaz zapewni prawidłową, bezawaryjną pracę instalacji o każdej porze roku. Propan do celów grzewczych zachowuje swoje właściwości (odparowuje) nawet w bardzo niskich temperaturach (do -40ºC). Inaczej jest w przypadku mieszaniny propanu i butanu. Butan, pomimo większej wartości opałowej w porównaniu do propanu, nie odparowuje w temperaturze poniżej 0°C – oznacza to, że w sezonie grzewczym, ze zbiornika odparuje jedynie propan, butan pozostanie. W efekcie gaz w zbiorniku będzie, tyle że bezużyteczny w temperaturach poniżej zera – czyli wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny.

Gaz do celów technologicznych

Dostarczamy na zamówienie Klienta mieszankę propan-butan, spełniającą normę PN-EN 589 o ile instalacja wyposażona jest w parownik. W innym wypadku rekomendujemy wyłącznie czysty propan techniczny.
Kupując certyfikowany gaz masz pewność, że posiada on wymagany przepisami skład węglowodorowy- tylko taki gaz gwarantuje wydajność i bezawaryjną pracę instalacji.

Dostawy realizowane są własnymi autocysternami, wyposażonymi w węże długości 40-50m (maksymalna odległość tankowanego zbiornika od cysterny). Wykwalifikowani i doświadczeni kierowcy oraz wypracowane procedury pozwalają nam zagwarantować pełne bezpieczeństwo podczas dostaw.
Tło kropki
Cysterny Tezet

Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą handlowym