Zbiorniki na gaz do ogrzewania domu

Instalacje zbiornikowe na gaz płynny stanowią praktyczną odpowiedź na rosnące potrzeby związane z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii. Zbiorniki na gaz do ogrzewania domu gwarantują stały dostęp do źródła ciepła, a wykonana w prawidłowy sposób instalacja zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania. Z rozwiązań tych chętnie korzystają zarówno właściciele gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorcy poszukujący sposobu na bezpieczne magazynowanie energii oraz dystrybucję gazu.

Instalacja gazowa przy domu – ekologiczny sposób ogrzewania

Gaz płynny jako źródło energii stanowi doskonałą i ekologiczną alternatywę w miejscach, w których nie można wykonać podłączenia do głównej sieci gazowej. Instalacja gazowa może składać się z jednego lub kilku zbiorników na gaz płynny. Zbiorniki gazowe są przeznaczone do magazynowania gazu do czasu kolejnej dostawy. Dzięki zbiornikom umieszczonym na zewnątrz budynku instalacje grzewcze, na przykład w domach jednorodzinnych, mają zapewniony stały dostęp do źródła energii.

Kiedy warto zdecydować się na montaż instalacji zbiornikowej? Rozwiązanie to jest wybierane przede wszystkim przez osoby, które planują lub też już rozpoczęły budowę domu i szukają ekologicznego źródła energii. Nierzadko zbiorniki na gaz zastępują także dotychczasowe sposoby pozyskiwania energii ze względu na wysokie ceny lub chęć uniezależnienia się od zewnętrznego dostawcy. Jednak nie tylko gospodarstwa domowe odnoszą korzyści z montażu zbiorników na gaz płynny. Równie chętnie z możliwości tej korzystają również przedsiębiorstwa działające w branży rolniczej, usługowej czy też w przemyśle.

Zbiorniki na gaz – bezobsługowe rozwiązanie z licznymi korzyściami

Zbiornik na gaz płynny może funkcjonować w dwóch wersjach: naziemnej i podziemnej. Zbiorniki naziemne charakteryzują się stosunkowo łatwym i szybkim montażem oraz serwisem. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wyboru tego typu instalacji istnieje konieczność wydzielenia na posesji miejsca, na którym będzie mogła powstać konstrukcja. Zbiorniki podziemne pozostawiają właścicielom przestrzeń na posesji i nie wpływają na wygląd terenu. Tego typu zbiorniki są też specjalnie zabezpieczane i wyposażane w dodatkowy sprzętu umożliwiający zachowanie funkcjonalności instalacji zamontowanej w ziemi. Zbiornik na gaz podlega odbiorowi i badaniom technicznym wykonywanym przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Dopuszcza się wyłącznie eksploatację zbiorników odebranych przez UDT.

Wybór instalacji zbiornikowej na gaz płynny przynosi liczne korzyści. Jedną z największych zalet jest bezobsługowość tego rozwiązania. Przygotowaniem projektu oraz jego realizacją zajmuje się sztab fachowców, a dostarczaniem gazu – sprawdzony dostawca. Użytkownikom pozostaje jedynie zgłosić potrzebę napełnienia zbiorników oraz cieszyć się komfortową bezpieczną i niezależną instalacją.

Bezpieczny zbiornik LPG zewnętrzny od Tezet

W Tezet oferujemy kompleksowe rozwiązania do instalacji zbiornikowych na gaz. Zbiorniki naziemne dostępne w naszej ofercie występują w pojemnościach 2700 litrów, 4850 litrów, 6400 litrów oraz 9200 litrów (każdy z króćcem DN32 lub bez). Ten typ zbiorników szybszy oraz tańszy w montażu polecamy przy wysokim poziomie wód gruntowych. Zbiorniki podziemne udostępniamy w pojemnościach 2700 litrów, 4850 litrów, 6400 litrów oraz 9200 litrów. Zbiorniki podziemne są bardziej kosztowną inwestycją, niż instalacja zbiorników naziemnych, jednak ich zdecydowaną zaletą jest mniejsza wymagana odległość od innych obiektów oraz brak ingerencji w architekturę terenu.

Jakie są ceny zbiorników na gaz płynny?

Średnie ceny zbiorników na gaz płynny wynoszą od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena produktów zależy przede wszystkim od pojemności zbiornika oraz sposobu jego instalacji. Wariant podziemny zawsze będzie charakteryzować się ceną wyższą od wariantu podziemnego z uwagi na koszt przygotowania terenu oraz prac ziemnych.

Aby wybrać optymalne rozwiązanie, warto skorzystać z usług sprawdzonego wykonawcy, który wykona pełną kalkulację projektu. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji dotyczącej oferty zbiorników na gaz do ogrzewania domu.

Instalacja zbiornikowa TEZET w pięciu krokach:

Rozważasz instalację zbiornikową na gaz płynny, ale nie jesteś pewny czy to jest rozwiązanie dla Ciebie, czy jest taka możliwość na Twojej nieruchomości, gdzie może stanąć zbiornik, jakiej powinien być wielkości, jakie będą przybliżone koszty związane z montażem i jakie przewidywane zużycie gazu, masz jeszcze inne pytania związane z gazem płynnym…

Nasz doświadczony doradca przyjedzie na spotkanie, najlepiej na miejscu planowanego montażu. Dobierze rodzaj zbiornika, określi możliwą lokalizację przy zachowaniu wymaganych odległości, omówi możliwe opcje oferty, odpowie na ewentualne pytania.

Skorzystaj z programu dopłat za termomodernizację – wsparcie finansowe dla właścicieli nieruchomości, którzy zdecydują się na zmianę pieca na nowoczesny i ekologiczny.

RODZAJ UMOWY dopasowany do potrzeb:

INSTALACJI ZBIORNIKOWA NA WŁASNOŚĆ – rozwiązanie dla Klientów, którzy chcą być niezależni od jednego dostawcy gazu. Wyższy koszt montażu niż w przypadku instalacji ze zbiornikiem dzierżawionym, ale brak wyłączności dostaw od jednego dostawcy.

RODZAJ ZBIORNIKA dopasowany do potrzeb:

ZBIORNIK NAZIEMNY – szybki w montażu, niższe koszty instalacji niż przy zbiorniku podziemnym, polecany przy wysokim poziomie wód gruntowych. Dostępny w pojemnościach od 2700 litrów/ 4850 litrów/ 6400 litrów/ 9200 litrów – każdy z króćcem DN32 lub bez).

ZBIORNIK PODZIEMNY – polecanym przy mniejszych działkach (wymagane mniejsze odległości od innych obiektów), niewidoczny (nie ingeruje w architekturę terenu). Dostępny w pojemnościach od 2700 litrów/ 4850 litrów/ 6400 litrów/ 9200 litrów).

DOSTAWY GAZU dopasowane do potrzeb:

TEZET realizuje dostawy gazu zarówno do zbiorników dzierżawionych jak i własnych

Więcej

Opieka, pomoc i stały kontakt do doradcy TEZET podczas realizacji inwestycji na każdym jej etapie:

– Dobór oferty dopasowanej do potrzeb Klienta, podpisanie umowy
– Uzyskanie przez Klienta mapy do celów projektowych
– Wykonanie projektu instalacji zbiornikowej przez TEZET
– Zgłoszenie projektu do Starostwa Powiatowego przez Klienta
– Budowa Instalacji zbiornikowej na podstawie projektu przez TEZET
– Wykonanie prób szczelności i protokołów niezbędnych do odbioru przez UDT
– Pierwsze tankowanie zbiornika
– Odbiór instalacji przez inspektora Urzędu Dozoru Technicznego

Tło kropki
Cysterny Tezet

Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą handlowym