Blog

Tankuj LPG tylko sprawdzonej jakości

Czy wiesz jaki skład ma gaz jakiego używasz do napędu swojego auta? Czy wiesz jakie parametry powinien spełniać? Czy tankujesz LPG tylko na stacjach zaopatrywanych przez rzetelnego dostawcę?

Parametry LPG określa norma dla autogazu – w niej zawarte są wszystkie wytyczne dla tego paliwa. Potwierdzeniem jakości paliwa jest natomiast świadectwo jakości wydane przez akredytowane laboratorium. Każda dostawa na stację paliw powinna być połączona z przedstawieniem dedykowanego certyfikatu. Proces kontroli i zabezpieczenia jakości jest ważny na każdym z etapów dystrybucji – począwszy od przeładunku importowanego gazu na terminalu, przez dystrybucję autocysterną, na sprzedaży z dystrybutora na stacji. Warto korzystać z dostawców, którzy mają nad tym pełną kontrolę – tak jak bezpośredni importer i dystrybutor LPG TEZET.

Godny zaufania dostawca nie tylko dba o jakość gazu na każdym z etapów dystrybucji, ale także oferuje LPG o parametrach znacznie wyższych niż wymagane w normie, dodatkowo dostosowując paliwo warunków atmosferycznych – z podziałem na sezon letni i zimowy.

Masz prawo wiedzieć co tankujesz do swojego auta – weryfikuj jakość LPG na Twojej stacji!