Blog

Ogrzewaj dom sprawdzoną jakością

Czy zamawiając gaz do ogrzewania domu masz świadomość jego parametrów i jakości? Czy wiesz, że na rynku często zamiast czystego propanu oferowane są tańsze mieszanki propan-butan, które w zimowych warunkach nie są tak efektywne jak czysty propan? Pozornie tańszy zakup może okazać się de facto droższym rozwiązaniem.

Do zasilania standardowych przydomowych instalacji grzewczych należy stosować propan, z udokumentowaną odpowiednim certyfikatem jakością. Wysokiej jakości propan odparowuje z instalacji praktycznie w całości, a więc jest bardzo efektywny. Inaczej ma się sprawa z cięższym butanem, który w trudniejszych warunkach pogodowych jest trudniejszy do odparowania. Oczywiście, stosowane są specjalne rozwiązania w celu zasilania instalacji mieszaniną propan-butan, jednak standardowo, zwykła instalacja przydomowa najlepiej pracuje na propanie.

Warto korzystać z wiarygodnych dostawców propanu, którzy dysponują potwierdzonymi świadectwami jakości. Certyfikat powinien być wystawiony na konkretną partię gazu przez akredytowane laboratorium. Zawartość propanu powinna się kształtować na poziomie powyżej 90%. Pytaj swojego dostawcę o certyfikat, a wyborze paliwa do ogrzewania swojego domu nie kieruj się tylko najniższą ceną – oszczędność może być pozorna.