Blog

Butle LPG – w codziennym użytku, ale nie tylko

Powszechnie znane jest wykorzystanie butli gazowych (tych najpopularniejszych  11 kg) w gospodarstwach domowych. Służą wciąż dzielnie w wielu lokalizacjach jako źródło gazu do gotowania. Łatwość wymiany, czystość, a także atrakcyjna cena butli to zalety które doceniają liczni odbiorcy na terenach głównie pozamiejskich.

Kompaktowe rozmiary butli  11 kg predysponują ją też wykorzystania w przenośnych urządzeniach grzewczych. Obecnie stosuje się takie źródła ciepła zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.  Piecyki przenośne, parasole, nagrzewnice– wachlarz urządzeń jest bardzo szeroki, a ich zastosowanie proste i efektywne.

W przemyśle szerokie zastosowanie butli gazowych ma odzwierciedlenie w branży budowlanej. Przenośne źródło gazu propan-butan wykorzystuje się m.in. przy użyciu rozmaitych palników. Dużą popularnością cieszą się też wózki widłowe napędzane przy użyciu butli gazowych. Ich wymienność i dostępność pozwala na pracę wózka praktycznie bez dłuższych przestojów.

A co jeśli na co dzień mamy dostęp do sieci gazowej i nie potrzebujemy w domu butli gazowych?

Na pewno przydadzą się na mniejszych lub większych wyprawach turystycznych! Turystyka biwakowa i kempingowa zyskała w ostatnim czasie bardzo na popularności – głównie ze względu na zagrożenie korona wirusem. Małe butle, o wadze 2-3 kg wykorzystuje się podczas pieszych wycieczek, turystyki górskiej, czy na niewielkich biwakach. Butle o pojemności 11 kg to stały element wyposażenia kamperów, przyczep kempingowych, jachtów i łodzi jak również domków letniskowych, holenderskich itp. Pamiętajmy, by na każdy wyjazd kupować butle z pewnego źródła i sprawdzonej jakości. Bezpieczeństwo nasze i bliskich jest najważniejsze!